Milano: Papež Benedikt XVI. prispel na 7. svetovno srečanje družin
MILANO (petek, 1. junij 2012, RV) – Zbranim na 7. svetovnem srečanju družin v Milanu se je danes pridružil tudi papež Benedikt XVI. Na letališče Milano-Linate je prispel okoli sedemnajste ure. Takoj zatem je odšel do milanske katedrale, kjer se je srečal s prebivalci mesta. Nocoj je na programu še koncert v znameniti milanski operni hiši Scala, ki je pripravljen v čast svetemu očetu in uradnim delegacijam svetovnega srečanja. Prisluhnili bodo Beethovnovi Deveti simfoniji pod vodstvom dirigenta Daniela Barenboima. Kardinal Angelo Scola je pred kratkim poudaril, da je »glasba eden izmed najbolj prisotnih elementov pri praznovanju«. Le-to pa predstavlja del gesla dogodka v Milanu, ki se glasi Družina: delo in praznovanje. Umetniški direktor operne hiše Scala, Stéphane Lissner, je v pogovoru za Radio Vatikan v teh dneh povedal, da se počutijo zelo počaščene zaradi tega edinstvenega papeževega obiska. Zavedajo se, da gre za pomemben dogodek za njihovo ustanovo in za celo mesto.
Papež bo po koncu koncerta nagovoril vse prisotne, nato pa se bo vrnil na nadškofijski sedež, kjer bo prenočeval. Romarji pa se bodo nocoj ob pol desetih udeležili še evharističnega češčenja, ki bo potekalo istočasno v katedrali in po drugih milanskih cerkvah. Adoracija bo na poseben način povezana z molitvijo za žrtve nedavnega potresa v severni Italiji.
Na jutrišnji dan se bo sveti oče udeležil dnevne molitvene ure v katedrali, srečal se bo z birmanci, s predstavniki oblasti in navsezadnje, ob pol deveti uri zvečer tudi z družinami, ko se bo skupaj z njimi v parku Bresso udeležil t. i. praznovanja pričevanj, enega izmed vrhuncev na programu 7. svetovnega srečanja družin v Milanu. Osrednji dogodek apostolskega obiska pa bo nedeljska sveta maša, na kateri organizatorji pričakujejo okoli milijon vernikov.
VIR RADIO VATIKAN
Novice 






